Як вибрати гарні шафи купе?

Якісну шафу легко впізнати за певними параметрами. Якщо знати деякі нюанси і перевірити всі важливі характеристики меблів, то можна придбати хорошу та якісну шафу-купе, не витративши при цьому зайвих грошей на додатковий ремонт дверей-купе або навіть на перевстановлення всієї шафи.

1. Висота відділень, довжина полиць та відстань між ними

У якісній шафі-купі відстань між полицями близько 30-35 см – це дозволяє скласти речі зручною стопочкою, а не будувати з них вежу. Якщо шафа-купе використовується як книжкова шафа для зберігання бібліотеки, то відстань можна зменшити до 25 см, а також передбачити ширшу полицю для книг та альбомів нестандартного розміру. Найбільша допустима довжина полиці не повинна перевищувати 600 мм — інакше конструкція неминуче почне провисати.

При влаштуванні дуже довгих полиць передбачають додаткову опору. Що стосується секцій для зберігання одягу на плічках, то їх висота повинна бути від 85 см (для блузок, сорочок і піджаків) до 120 см (для суконь, пальто та іншого верхнього одягу).

2. Тип розсувного механізму

Сьогодні на ринку представлені сталеві та алюмінієві розсувні системи. Якщо є бажання заощадити, то краще вибрати сталеву систему — вона доступніша, а служить так само довго, як і алюмінієва, тому що основне навантаження лягає на пересувні механізми.

Найнадійнішими вважаються двері, де ролики рухаються нижньою напрямною. У найдешевші шафи встановлюють системи, де ролики знаходяться нагорі, причому знизу двері не фіксуються. Це досить ненадійний розсувний механізм, тому що двері при експлуатації постійно вилітатимуть з роликів, і шафа швидко вимагатиме ремонту, а то й повної заміни дверей-купе. А це підприємство дороге.

Пересувний механізм (ролик) повинен витримувати навантаження 25 кг, а також мати закритий від бруду підшипниковий механізм. Немаловажний і склад самого коліщатка, який має бути виготовлений з фторопласту, щоб мати низький коефіцієнт тертя. Роликові механізми також тісно пов’язані і з безпекою — щоб двері не вискочили з нижньої рейки, розсувний механізм має бути передбачений anti-jump щоб зафіксувати ролик у полозах рейки.

3. Екологічність плит

Сучасні меблі виготовляються з ламінованих деревинно-стружкових плит, тому зверніть увагу на клас емісії матеріалу. Безпечні плити мають клас емісії Е0 та Е1.

Якщо маркування товару зазначено Е2 чи Е3, це має насторожити: мабуть, кількість шкідливих формальдегідних смол перевищує допустимі норми. До речі, розпізнати якісні плити легко – є сертифікат із класом емісії, вони мають дуже слабкий запах, і вони швидше пахнуть деревом, ніж хімією. При цьому запах повністю випаровується протягом двох тижнів після покупки.

4. Матеріал кромки та якість кромкооблицювання

Поцікавтеся у продавця, якою кромкою закриті деталі зрізи Шафи-купе. Найбільш надійною вважається кромка ПВХ товщиною не менше 0,8 та 2 мм – вона довговічна, безпечна, успішно захищає від шкідливих випарів та відколів і не відшаровується довгий час. Тонка меламінова кромка гірша – вона швидко відклеюється та не захищає деталі від сколів.

Якість облицювання плит, з яких збирається шафа — важливий параметр, що дозволяє сказати як про якість меблів, так і про надійність, довговічність. Товщина конструкційних елементів шафи – 16 мм та дані плити вимагають кромлення. Однією з найсучасніших технологій облицювання облямівки вважається поліуретанова. Це гарантія надійного та акуратного нанесення кромки на плитний матеріал, завдяки чому відсутні зазори між ламінатом та кромкою, і кінцевий виріб має підвищену вологостійкість.

5. Якість складання

Якісна шафа не дозволяє мати щілини на стику щитів та полиць, а також між задньою стінкою та стіною приміщення. Якщо такі є, то це говорить про те, що шафа спроектована з помилками і зроблена на неякісному обладнанні. Важлива деталь у шафах – це задні стінки. З метою економії виробники як матеріал задньої стінки встановлюють ДВП замість ЛДСП. Таким чином, стінка стає тонкою та робить конструкцію менш міцною.

Відразу відмовтеся від покупки, якщо полиці шафи-купе закріплені штифтовими полкодержателями. Полиця має бути щільно зафіксована скорпіоном, євровінтом, мініфіксом або іншими стяжками, щоб зафіксувати її. А нестійкі полиці це дуже незручно і навіть небезпечно при експлуатації. У самий невідповідний момент поличка з усім великим вмістом може зірватися або перевернутися господареві на голову.

6. Наявність стопорів, доводчиків та висувної фурнітури

Одна з головних якостей шафи – її зручність та функціональність. Переконайтеся, що в дверях встановлені доводчики або стопори, щоб двері фіксувалися в закритому положенні. Висувна фурнітура, наприклад кошики для взуття та білизни, а також пантограф дозволять уникнути безладу на полицях.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector
Gogetlinks 735126