Принцип роботи системи повітряного опалення

Практика показує, що переважна більшість домовласників, які проживають на території Росії, вибирають для опалення системи з рідким теплоносієм. Можливо, колись це, дійсно, був найбільш практичний варіант.

Але техніка розвивається, і з’являються все більш ефективні конструкції. Такі як різні системи повітряного опалення, що дозволяють швидко і економно обігріти будь-яке приміщення.

Принцип роботи та види повітряного опалення

Треба знати, що існує два різних види опалення повітряного типу, кожен з яких може використовуватися на практиці.

Перший реалізується в системах з калорифером. Він за своєю суттю аналогічний опалення з рідинним теплоносієм з тією різницею, що замість рідини використовується розігріте повітря. Канальний нагрівач розігріває повітря, який рухається по спеціальних трубах в опалювальні приміщення.

Наповнені гарячим повітрям повітроводи обігрівають кімнату. Такі системи сьогодні мало використовуються, оскільки в процесі експлуатації канали неминуче пошкоджуються. Від чергування нагрівання з охолодженням повітроводи то розширюються, то звужуються, через що послаблюються стики, а в стінках з’являються тріщини.

Це призводить до порушення процесу розподілу повітря і, як наслідок, до нерівномірного обігріву приміщень, що небажано. Більш практичною вважається система повітряного опалення відкритого типу.

Принцип її дії полягає в наступному. Теплогенератор розігріває повітря, який через систему труб подається в опалювальному приміщенні. Тут він виходить назовні і змішується з присутніх в кімнаті повітрям, тим самим підвищуючи в ній температуру.

Остиглий повітря спрямовується вниз, де потрапляє в спеціальні труби і по ним знову надходить в теплогенератор для нагріву.

За радіусу дії системи опалення нагрітим повітрям діляться на місцеві і центральні. До перших відносяться контури, призначені для обслуговування одного об’єкта (котеджу, кімнати, двох або більше суміжних приміщень), до других багатоквартирні будинки, громадських та виробничих об’єктів

Всі системи підрозділяються на схеми з повною рециркуляцією теплоносія, з частковою рециркуляцією і прямоточні.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock
detector
Gogetlinks 735126